لیزر رفع موهای زائد

امروزه لیزر به عنوان بهترین، موثرترین و سریعترین روش از بین بردن موها ی ناخواسته جای خود را در سراسر دنیا باز کرده است. اشعه لیزر بدون آنکه به سطح پوست آسیبی وارد کند وارد پوست می شود و جذب فولکول های مو می گردد. بدین ترتیب به طور همزمان صدها فولکول مو تخریب می شوند.

با بهره گیری از دو دستگاه بصورت درمان مکمل:

1- دستگاهELOS)RF + IPL) کره ای با توان بالای ۱۲۰۰ مجهز به سیستم cooling دارای تاییدیه FDA
پاسخ مطلوب بین ۷-۵ جلسه

مزایای همراهی RF با IPL دردستگاه

  • امکان اثر بر روی موهای کرکی یا قهوه ای
  • کاهش عوارض احتمالی
  • کاهش درد بیمار
  • پاسخ مطلوب در ۷-۵ جلسه
  • تحریک تولید کلاژن در پوست

2- دستگاه IPL ساخت کشور سویس، تکنولوژی برتر اروپا با سیستم cooling هوا دارای تاییدیه FDA و CE

مزایای IPL نسل جدید

  • کاهش تعداد جلسات درمان
  • شاتر بزرگ مخصوص بدن
  • اندازه شاتر 5cmX2cm
  • کاملا بدون درد
 

چه کسانی بهترین کاندید برای لیزر موهای زائد هستند؟
افراد با پوست روشن و موهای رنگ تیره با ساقه قطور بهترین کاندید استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد هستند و بهترین نتایج را در کمترین جلسات بدست می آورند. بدین ترتیب هر چه پوست فرد تیره تر و رنگ موهایش روشن تر و ساقه آن ها نازکتر باشد پاسخ دهی به درمان کاهش خواهد یافت.

چه کسانی کاندید مناسبی برای لیزر موهای زائد نیستند؟
افراد با پوست کاملا تیره، افراد با موهای روشن، خاکستری، قرمز و بلوند، دارای آفتاب سوختگی در موضع عمل تا زمان رفع آن، دارای مشکلات پوستی از قبیل پسوریازیس، آکنه کیستیک و درماتیت، افراد مبتلا به تپش قلب، خانم های باردار و کسانیکه دارای جسم فلزی در ناحیه عمل هستند.

لیزر در کجا و چگونه انجام می شود؟
این کار معمولا در مطب پزشک و کلینیک هایی که مجوز استفاده از لیزر را دارند، انجام می شود و بسته به وسعت محدوده عمل روی بدن، ممکن است از یک تا چند ساعت طول بکشد. در حین عمل ناحیه موردنظر به روش های مختلف خنک نگهداشته می شود تا بدون آسیب به پوست و احساس درد توسط بیمار بتوان انرژی حرارتی بالایی را به پیاز مو منتقل نمود.
بیمار می تواند بلافاصله پس از انجام لیزر فعالیت های عادی خود را از سر بگیرد و تنها کافیست تا 24 ساعت از ورزش، سونا یا جکوزی، و در فواصل جلسات از برنزه کردن اجتناب کند. توصیه می شود پس از انجام لیزر محل مورد نظر به آرامی با یک صابون ملایم شستشو شود و از کرم های ترمیم کننده روی موضع استفاده شود. در شرایط خاص، ممکن است پماد آنتی بیوتیک و لوسیون های موضعی دیگری نیز مورد نیاز باشد.

نکات جانبی مهم
در اغلب موارد درد و ناراحتی کم و ناچیز بوده و نیازی به تجویز دارو نمی باشد. ولی در صورت بروز درد های شدید، برآمدگی های قرمز و سفید، رویش سریع مو و ایجاد زخم، موضوع را بلافاصله به پزشک اطلاع دهید. التیام بسته به فیزیولوژی بدن شما و مهارت تکنیسین یا پزشک پس از چند روز قابل مشاهده است.
تعداد جلسات درمان با توجه به خصوصیات فیزیولوژیکی فرد و موضع درمان از ۵-۷ جلسه متفاوت خواهد بود. جلسات بعدی، از ۳۰ روز تا ۴۵ روز بعد از جلسه اول انجام می شوند. لیزر را می توان در همه نواحی بدن از جمله صورت، گردن، لب فوقانی، خط بیکینی و غیره به منظور رفع موهای زائد بکار برد.
عوارض لیزر موهای زائد معمولا به ندرت بروز می یابند ولی به هر حال امکان بروز دارند و باید دقت لازم به عمل آید. این عوارض شامل لکه ها، تاول، سوختگی، عفونت و واکنش های آلرژیک است و در صورت بروز باید درمان شوند. عوارض را می توان با انتخاب صحیح درمانگر به حداقل ممکن کاهش داد. در موارد مصرف دارو های حساس به نور توسط بیمار، همچنین برنزه کردن پوست و استفاده از موم و کرم های موبر توسط بیمار، درمان باید به تعویق انداخته شود.

تگ ها: کلینیک زیبایی، مراقبت پوست